Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, yeni yıl nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan ALBAYRAK, yayımladığı mesajında şu ifadeleri belirtti.

2020 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakarak, yeni umutlarla, yeni heyecanlarla, hep birlikte yeni bir yıla hazırlanıyoruz. Yeni yılın milletimiz ve İslam alemi için birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yeni yılın, ülkemize, aziz milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesi gönülden temennimizdir.

Başkan ALBAYRAK, 2021 yılının tüm Halfeti’ye hayırlı olması dileğinde bulunarak, “2020 yılında olduğu gibi, 2021 yılında da, İnsanı esas alan hizmet odaklı, sosyal belediyecilik anlayışıyla hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

2020 yılında bir yandan Koronavirüsle mücadele mücadele ederken bir yandan da planladığımız projeleri hayata geçirme noktasında çalışmalarımızı yürüttük. İlçemizin geleceği adına önemli icraatlara, düzenlemelere, çalışmalara imza attık. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan turizme kadar pek çok alanda önemli gelişmeler katettik. 2021 yılının sonuna doğru ilçemize kazandıracağımız doğal gazın işlemlerini başlattık. 

Eğitime yaptığımız yatırımlarla geleceği inşa edeceğimize inanıyoruz. Belediyemizin eğitim hizmetleri kapsamında, Halfeti Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezimizde açılan üniversite hazırlık kursumuzda yüzlerce genç kardeşimizin hayalleri olan üniversitelerde okumalarına yardımcı olacak fırsatlar sunduk. Üniversite mezunu gençlerimiz için KPSS kursları açarak, ideallerine kavuşması için yeni fırsatlar sunduk.

Sosyal belediyecilik alanında hizmet veren Aile Destek Merkezimiz sayesinde kadınlarımızı istihdam ederek, aile bütçelerine katkı sağlama imkanı sunduk. Girişimlerimiz sonucunda açılan tekstil atölyemizde kadınlarımız, gençlerimiz için istihdam alanı oluşturduk. 2020 yılında ilçemizde önemli anlamda ekonomik kalkınma yaşandı. Hemşehrilerimizin huzuru ve refahı için tüm imkanlarımızla hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

2021 yılının yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu da belirten ALBAYRAK, ‘’Halfeti ilçemizde 2021 yılı bir önceki yıldan daha verimli geçecek. Belediyecilik anlamında vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Yeni projeler, yatırımlar ve istihdam alanları için kollarımızı sıvadık. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte gayretimizi arttıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın yeni yıllarını kutluyorum’’ dedi.

Ailenizle, sevdiklerinizle, huzurlu, barış, sıhhat ve afiyet içinde bir yıl geçirmenizi temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”