Mehmet KARAYILAN

Mehmet Karayılan, 1967 yılında Şanlıurfa'nın tarih kokan topraklarında, Halfeti ilçesine bağlı Durak (Aram) köyünde dünyaya geldi. Karayılan, evli ve iki çocuk babasıdır.  İlk okula Durak (Aram) köyünde başlayan Mehmet karayılan, Ortaokul ve Lise eğitimine Halfeti’de devam etti. Yüksek öğrenimini ODTÜ’ye bağlı olan Gaziantep Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü'nde tamamlayarak alanında yetkinlik kazandı. Liseli yıllarından itibaren aktif siyasi faaliyetler içerisinde bulunan Karayılan’ın toplumsal duyarlılığı ve adalet mücadelesine olan inancı Üniversiteli yıllarında da devam etti.

2012-13 yıllarında Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) kuruluş sürecinde önemli rol üstlendi. Antep HDP Kurucu İl Eş Başkanlığı olmak üzere iki dönem İl Eş başkanlığı yaptı. İki dönem HDP Parti Meclisi üyeliği ve bir dönem HDP Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeliği yaparak, parti içi demokrasi ve disiplini sağlama konusundaki sorumluluklarını başarıyla yerine getirdi.  2018 yıllında Gaziantep HDP milletvekili adayı oldu.

Son olarak ise 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Halfeti Belediye Eş Başkanı adayı olan Mehmet Karayılan, halkın büyük desteğini alarak Halfeti Belediye Eş Başkanı oldu.

 

Facebook  Twitter  Instagram

 

 

    Bizi Takip Edin :
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Instagram