Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, Berat Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, Berat Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan ALBAYRAK, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; "Mübarek üç ayların içerisinde yer alan, Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili'ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız."

Berat Kandili; günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişme fırsatı sunan İslam alemi için özel günlerden birisidir. 

Berat Kandili, yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Kıymetli hemşehrilerim, 

Berat gecesine ulaşmanın mutluluğunu yaşarken diğer taraftan tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen ve can kayıplarına sebebiyet veren Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle sıkıntılı günler yaşıyoruz. Yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte, devletimizin aldığı tüm tedbirlere uyalım ve sosyal izolasyon sağlayarak zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Dua kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede evlerimizde bir an önce sağlıklı günlere kavuşmak için dua edelim. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Halfetili hemşerilerimiz olmak üzere; Tüm İslam aleminin ve aziz milletimizin mübarek Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.